• Home Jaki peeling do stóp wybrać przed wyjazdem na wakacje?
Jaki peeling do stóp wybrać przed wyjazdem na wakacje?

Jaki peeling do stóp wybrać przed wyjazdem na wakacje?

Okres wakacyjny, a także wszystkie miesiące letnie, wiosenne i jesienne to idealny moment na założenie klapek lub sandałów. Przed założeniem tak odsłoniętego obuwia, warto zadbać o swoje stopy i odpowiednio je przygotować do sezonu. Jednym z najpopularniejszych zabiegów, które warto wykonywać, jest peeling całego ciała, w tym także stóp. Jakie są dostępne peelingi do stóp i na który warto się zdecydować? Podpowiadamy.

Dlaczego warto robić peeling do stóp?


Skóra na całym ciele nieustannie się regeneruje i odnawia, zastępując stare komórki nowymi. To oznacza, że czasem martwy naskórek się nagromadza, tworząc nieestetyczne suche skórki i nieprzyjemne zgrubienia. Najłatwiejszym sposobem na usunięcie takich rzeczy jest peeling stóp. Spośród dostępnych na rynku specyfików do peelingu stóp dostępne są opcje mechaniczne i enzymatyczne.

  • W przypadku sposobów mechanicznych można wyróżnić różne tarki i pumeksy do stóp, a także gruboziarniste peelingi. Korzystając z tarek i pumeksów, usuwa się martwy naskórek pod wpływem ręcznego tarcia stopy suchej lub uprzednio namoczonej. W tarcie wkłada się dużo siły, łatwo też o uszkodzenie zdrowej skóry w trakcie mocnego tarcia. O wiele wygodniejszą alternatywą jest stosowanie peelingu z gruboziarnistymi drobinkami, który pozwala jednocześnie odświeżyć wygląd skóry, jak i wymasować przy okazji stopy.
  • W przeciwieństwie do peelingu gruboziarnistego, peelingi enzymatyczne do stóp nie działają natychmiastowo. Enzymy powoli wnikają w skórę, rozmiękczają twardy naskórek i w najdelikatniejszy sposób pomagają się pozbyć zgrubień i suchej skóry. Niektóre peelingi są wzbogacone w składniki pielęgnujące lub olejki, które dodatkowo nawilżają i odżywiają skórę stóp, po innych warto zastosować krem nawilżający.

Kto może sięgać po peeling do stóp?

Peeling stóp to zabieg, który można wykonywać niezależnie od wieku i płci. Zarówno peeling mechaniczny, jak i peeling enzymatyczny do stóp to uniwersalny produkt, który pomaga zadbać nie tylko o aspekt estetyczny, ale także o zdrowie i kondycję skóry. Suche, zgrubiałe pięty w odróżnieniu od odpowiednio nawilżonych, częściej są narażone na bolesne otarcia i powstawanie odcisków. Żeby tego uniknąć, warto wprowadzić peeling do stóp do swojego regularnego cyklu pielęgnacyjnego. Serię peelingów warto rozpocząć przynajmniej miesiąc przed planowanym wyjazdem na wakacje, tak żeby pozbyć się nawet tych większych zgrubień na stopach.


Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij