• Home Onyks – kamień o pięknym wyglądzie i wspaniałej mocy jako biżuteria
Onyks – kamień o pięknym wyglądzie i wspaniałej mocy jako biżuteria

Onyks – kamień o pięknym wyglądzie i wspaniałej mocy jako biżuteria

Onyks to rodzaj kamienia, który idealnie nadaje się jako ozdoba biżuteryjna dla kobiet i nie tylko. Jest to kamień szlachetny należący do rodziny chalcedonów, która jest formą mikrokrystalicznego kwarcu. Onyks zazwyczaj ma regularne pasma lub warstwy w różnych kolorach, najczęściej czarno-białe, ale może również wykazywać czerwone, brązowe, a nawet zielone paski. Jest to więc kamień niezwykle różnorodny, a ma on o wiele więcej zalet.

Zalety onyksu jako kamienia biżuteryjnego

Oto kilka kluczowych cech onyksu, które z pewnością przydadzą się jako wiedza przed kupnem go:

  • twardość kamienia: onyks ma stopień twardości od 6,5 do 7 w skali Mohsa, co oznacza, że jest on stosunkowo twardy i trwały. Nadal jest jednak podatny na zarysowania i należy obchodzić się z nim ostrożnie,
  • symbolika i znaczenie: onyks kojarzony był z różnymi symbolicznymi znaczeniami na przestrzeni dziejów. Często uważany jest za kamień ochronny, odpędzający negatywną energię z ciała oraz otoczenia właściciela. Ma on także promować stabilność emocjonalną i wewnętrzną siłę,
  • onyks często jest cięty na kaboszony oraz koraliki, a także fasetowate kamienie, przy użyciu go jako biżuteria. Stosuje się go w pierścionkach, kolczykach, wisiorkach, bransoletkach. 

Na jakie okazje biżuteria z onyksu?

Biżuteria z onyksu jest niesamowicie modna, ale także bardzo uniwersalna. Można ją używać na co dzień, przy stylizacjach do pracy, czy na zakupy, ale także przy ubiorach bardziej eleganckich, na specjalne okazje, wieczory, jak romantyczna kolacja w restauracji, czy urodziny kogoś bliskiego. 

Onyks jest urzekającym kamieniem, cenionym od wieków. Nie tylko ze względu na jego piękny wygląd, czy trwałość, ale także ze względu na moce zdrowotne oraz pozytywnie działające na duszę i otoczenie właściciela.


Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij