• Home Pokemony na stałe wpisały się w miejski krajobraz
Pokemony na stałe wpisały się w miejski krajobraz

Pokemony na stałe wpisały się w miejski krajobraz

Złapałeś je wszystkie? A może nieuchwytny Pikachu wciąż jeszcze ukrywa się przed obiektywem Twojego smartfonu? Pokemonowe szaleństwo trwa nadal, a najbardziej zapaleni gracze widoczni są na ulicach każdego miasta. Znaki szczególne? Smartfony podłączone do powerbanków i koszulki z Pokemonami.

Pozornie może się wydawać, że era Pokemonów bezpowrotnie przeminęła. Kultowy animowany serial, który jeszcze kilkanaście lat temu bił rekordy popularności, dla dzisiejszej młodzieży pozostaje zjawiskiem egzotycznym i niemal całkowicie nieznanym. Czy aby na pewno? Wraz z kultową grą Pokemon GO, sympatyczne potworki powróciły i zrobiły to w wielkim stylu. Programiści niejednokrotnie podejmowali próby przeniesienia Pocket Monsters do świata gier wideo, jednak o pełnym sukcesie może mówić jedynie studio Niantic.

9523

Pokemony to fenomen popkultury

Zastosowanie technologii AR (Augmented Reality) okazało się genialnym ruchem i dziś Pokemony są widoczne dosłownie wszędzie – na kubkach, plecakach, czapkach, kurtkach i koszulkach. Gracze chcą manifestować swoją przynależność do grona trenerów, producentom pozostaje tylko dać im taką możliwość. Koszulki z Pokemonami oferowane są w niezliczonych wariantach i nie chodzi tu tylko o rozmiar i kolor. Podstawą są tu nadruki, często mało poważne i emanujące dobrym humorem. Wspólny mianownik jest natomiast jeden i są to właśnie Pokemony. Renesans, którego jesteśmy świadkami, osiągną niesamowity rozmach i nie ulega wątpliwości, kieszonkowe potwory pozostaną z nami jeszcze przez długi czas, nawet jeśli wszystkie zostaną złapane.


Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij