• Home Rowerek dziecięcy – kiedy i jaki wybrać?
Rowerek dziecięcy – kiedy i jaki wybrać?

Rowerek dziecięcy – kiedy i jaki wybrać?

Dzieci od najmłodszych lat powinny być zachęcane przez osoby znajdujące się w ich otoczeniu do aktywności fizycznej. Tylko w ten sposób wyrobią korzystne nawyki, które będą procentować w ich późniejszym życiu. Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest jazda na rowerze. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jak szukać idealnego rowerka dziecięcego.

Rowerek dziecięcy – kiedy pomyśleć o zakupie?

Jednym z pierwszych pytań dotyczących zakupu rowerka dla dziecka jest to, które dotyczy wieku malucha idealnego do tego, aby zacząć uczyć go jazdy. Zdania na ten temat są podzielone i wynikają przede wszystkim z tego, że rozwój dzieci w pierwszych latach ich życia jest kwestią silnie zindywidualizowaną. Nie ma więc sensu zakładać, że kluczowe jest ukończenie przez malucha dwóch lub trzech lat. Znacznie lepszą opcją jest przyjęcie, że rowerek sprawdzi się wtedy, gdy dziecko będzie już pewnie poruszać się na nogach zachowując balans i będzie swobodnie czuć się na zewnątrz nie trzymając za rękę osoby dorosłej.

rower dziecięcy błękitny

Jaki typ rowerka wybrać?

Choć w sklepach z asortymentem kolarskim można znaleźć szereg rozwiązań stworzonych z myślą o najmłodszych rowerzystach, obecnie największą popularnością wydaje się cieszyć rowerek dziecięcy biegowy (sprawdź na greenbike.pl). Tym, co przemawia za jego zakupem jest, przede wszystkim, jego stabilność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Rowerki biegowe są też dość lekkie, maluch może więc samodzielnie przenosić je z jednego miejsca w inne, jeśli ma na to ochotę. Przy zakupie rowerka biegowego warto pamiętać też o tym, że powinien mieć on zamontowany na kierownicy hamulec. Pozwoli on maluchowi na naukę zatrzymywania się w taki sam sposób, z jakiego będzie korzystać w przyszłości na „dorosłym” rowerze, wyrobi więc dobre nawyki, które szybko zaprocentują.


Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij