• Home Rozjaśniacz do włosów zamieni nas w blondynkę
Rozjaśniacz do włosów zamieni nas w blondynkę

Rozjaśniacz do włosów zamieni nas w blondynkę

Jasne włosy blond dla wielu osób mają szczególną aurę. Farba do włosów blond w różnych odcieniach to najchętniej kupowany produkt do farbowania włosów. W naszej polskiej kulturze włosy blond kojarzone są z naturalnym lookiem, jako historyczny zapis genowy. To oczywiście nieprawda, ale tak właśnie postrzegamy blondynów i blondynki. Marzenia o jasnych, świetlistych włosach wymagają jednak często skomplikowanych zabiegów kosmetycznych. 

Jak działa rozjaśniacz do włosów? 

Farbowanie włosów na kolor blond może być bardzo prostym zabiegiem, wystarczy nałożyć na jasne włosy gotową farbę i postępować zgodnie z zaleceniami załączonymi do niej lub poddać się zabiegowi w salonie fryzjerskim. Zabieg ten wygląda jednak inaczej, gdy o jasnych włosach marzy szatynka czy brunetka. Wówczas do zmiany koloru włosów niezbędne jest użycie rozjaśniacza do włosów. 

Zadaniem rozjaśniacza jest zmiękczenie struktury włosa, aby aktywne składniki znajdujące się w preparacie przeniknęły do wnętrza włosa i tam zneutralizowały naturalny ich pigment. Rozjaśniacz siłą rzeczy narusza strukturę włosów i powoduje, że nie będzie już ona tak szczelna. Włosy po takim zabiegu stają się bardziej porowate, mogą się wysuszyć i kruszyć. Tak dzieje się, gdy zabieg rozjaśniania włosów wykonuje się nieumiejętnie. 

Kiedy rozjaśniacz do włosów działa bezpiecznie? 

Aby przystąpić do rozjaśniania włosów muszą one być zdrowe, w dobrej kondycji i nie rozdwajać się. Jeżeli końcówki wydają się być zniszczone, należy je podciąć. Tu warto zaufać fryzjerce/fryzjerowi, który, jeżeli jest odpowiedzialny, najpierw pomoże doprowadzić włosy do optymalnego wyglądu. Nie powinno się również rozjaśniać ich zbyt często, czy robić to wieloma etapami. Włosom nie pomoże, gdy rozjaśniacz przetrzymywany jest dłużej niż mówi o tym ulotka. 

Rozjaśnianie włosów to bezpieczny, często stosowany zabieg fryzjerski, ale przy jego wykonywaniu należy zadbać o każdy szczegół. 


Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij