• Home Co to jest maska do włosów?
Co to jest maska do włosów?

Co to jest maska do włosów?

Każdego dnia nasze włosy są narażone na stres — suszymy je, prostujemy i kręcimy, zaciągamy ciasne gumki. Słońce i słona woda, wiatr, mróz, a nawet zakurzone wielkomiejskie powietrze zbierają swoje żniwo na naszych włosach. Aby chronić włosy przed czynnikami zewnętrznymi, odżywiać je wilgocią, zachować lub przywrócić im utracone piękno, stosuj maski do włosów.

Co to jest maska do włosów?

Czy to maska do włosów suchych, maska do włosów tłustych, włosów zniszczonych czy rozdwojonych końcówek — istnieje maska do włosów na prawie każdą potrzebę włosów. Maska do włosów to intensywny krem do włosów, który nakłada się na mokre włosy po ich umyciu i po pewnym czasie spłukuje. Skład i składniki aktywne różnią się w zależności od rodzaju i pożądanego efektu — odżywczy, nawilżający, rewitalizujący.

Większość masek odbudowuje zniszczone włosy od wewnątrz i na zewnątrz, aktywnie je nawilża dzięki zawartości olejów roślinnych (arganowego, z pestek moreli, jojoba czy migdałowego), protein i witamin. Formuły nowoczesnych masek często wzbogacone są o keratyny i ceramidy przywracające strukturę włosów. Składniki te wnikają głęboko w strukturę włosów, odbudowują je i odżywiają, przywracając im siłę i zdrowie.

Dlaczego maska do włosów?

maska do włosów

Maska jest „wisienką na torcie” Twojego programu pielęgnacji włosów. Jego sekretem jest intensywny i długotrwały efekt. Dzięki składnikom rewitalizującym proste włosy są jedwabiste, a kręcone puszyste i podatne na układanie. Rezultat jest natychmiast widoczny po spłukaniu maski: włosy nie plączą się, łatwo się rozczesują i są bardziej miękkie.

Nawilżanie to jeden z najważniejszych sekretów lśniących, pięknych i zdrowych włosów. Nic więc dziwnego, że nawilżająca maska do włosów z tego sklepu jest niezbędnym elementem domowej pielęgnacji włosów.

Maska do włosów, balsam, odżywka — czym się różnią?

Odżywka jest codzienną pielęgnacją włosów i powinna być stosowana po każdym ich umyciu. Odżywka ma lżejszą konsystencję i nie wymaga długiego czasu aplikacji. Szybko nawilża i odżywia włosy, ułatwia rozczesywanie i układanie. Główną funkcją odżywki jest profilaktyka.

Balsam i maska do włosów mają niemal identyczny skład. Maska ma zazwyczaj większą zawartość oleju. Nawilżająca maska do włosów to ciężka artyleria pielęgnacyjna, szczególnie skuteczna w nawilżaniu, odżywianiu i odbudowie włosów suchych i bardzo zniszczonych. Różnice w formułach maski i balsamu są tak minimalne, że trudno je od siebie oddzielić. Możesz włączyć oba produkty do swojego regularnego programu pielęgnacji włosów.