• Home Czym są i jak działają balsamy brązujące
Czym są i jak działają balsamy brązujące

Czym są i jak działają balsamy brązujące

Wiele kobiet marzy o pięknej, promiennej, lekko muśniętej słońcem skórze. Niestety nadmierne wystawianie się na działanie promieni UV jest niezdrowe i prowadzi do przedwczesnego starzenia się naskórka. Z pomocą przychodzą balsamy brązujące, dające efekt naturalnej opalenizny w nawet kilka minut. Czym są? Jak powinno się ich używać? oraz Czym różnią się od znanych wszystkim samoopalaczy? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższym artykule.

Czym są i jak działają balsamy brązujące?

Balsam brązujący jest produktem występującym w formie kremu. Jego najważniejszym składnikiem jest dihydroksyaceton, który wchodząc w reakcję z naskórkiem daje efekt zdrowej, naturalnej opalenizny. Ogromną zaletą tego kosmetyku jest jego stopniowe działanie. Wraz z każdym kolejnym użyciem balsam brązujący zabarwia skórę coraz intensywniejszym kolorem, nie pozostawiając przy tym żadnych smug i zacieków. Dzięki temu można dostosować odcień opalenizny do własnych preferencji. Ponadto produkty te nie przyczyniają się do wytwarzania melaniny, jak również nie wnikają do głębszych warstw naskórka. Skóra pozostaje zawsze odżywiona i nawilżona, a efekt pięknej opalenizny utrzymuje się nawet do kilku dni.

balsam brązujący body boom

Jak używać balsamów brązujących?

Stosowanie balsamów brązujących jest niezwykle proste, a aplikacja produktów różnych marek dostępnych na manada.pl, przebiega najczęściej w ten sam sposób. Na oczyszczoną i kompleksowo wypeelingowaną skórę należy nałożyć niewielką ilość produkty za pomocą specjalnej rękawicy. Kosmetyk powinno się nakładać pewnymi, okrężnymi ruchami, tak aby pokryć każdą partię ciała od dołu do samej góry. Dla uzyskania lepszych efektów zaleca się stosowanie balsamu brązującego co dwa dni.

Czym różnią się od siebie balsamy brązujące i samoopalacze?

Choć wiele osób używa tych dwóch nazw naprzemiennie, to balsam brązujący nie jest tym samym produktem, co samoopalacz. Oba kosmetyki mają za zadanie nadać skórze promiennego blasku i naturalnej opalenizny, jednak samoopalacze są produktami o działaniu silniejszym, natychmiastowym i znacznie intensywniejszym. Samoopalacz, tak samo jak balsam brązujący posiada w składzie dihydroksyaceton, lecz o zdecydowanie większym stężeniu, a jego działanie wpływa na głębsze warstwy naskórka. Samoopalacze w przeciwieństwie do balsamów brązujących działają mniej dokładnie, należy nakładać je z większą ostrożnością, gdyż mogą pozostawić nieestetyczne plamy i zacieki. Dla osób pragnących delikatniejszego efektu poleca się więc wybór balsamów brązujących, które dodatkowo nawilżają i odżywiają skórę.