• Home Do czego nosić kolczyki wiszące?
Do czego nosić kolczyki wiszące?

Do czego nosić kolczyki wiszące?

Szeroki wybór kolczyków pozwala dobrać coś do praktycznie każdej kreacji. Niektóre kolczyki są modne, inne ponadczasowe, a jeszcze innych nikt już dzisiaj nie nosi. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dłuższe kolczyki, które dodatkowo mogą być ozdobione kamieniami.

Wiszące kolczyki – modna ozdoba uszu

Podstawowym aspektem, który trzeba przemyśleć podczas zakupu kolczyków wiszących, jest ich długość. Te krótsze mniej rzucają się w oczy, ale jednocześnie nie przyciągają uwagi tak dobrze. Decydując się na prostą kreację, można postawić na dłuższe kolczyki z większą liczbą zdobień i kamieni. Wówczas to głównie one będą skupiały na sobie uwagę i zachwycały innych.

Kamienie umieszczane w wiszących kolczykach:

  • Cyrkonie
  • Brylanty
  • Szafiry
  • Agaty
  • Rubiny

Do ozdabiania kolczyków wiszących wykorzystuje się zarówno kamienie szlachetne, jak i półszlachetne. Te drugie są znacznie tańsze, dlatego wiele osób może sobie na nie pozwolić. Takie kolczyki dobrze prezentują się także z kreacjami biznesowymi.

Jakie kolczyki podkreślają elegancką kreację?

Do eleganckich kreacji najlepiej wybierać proste kolczyki wiszące. Dzięki nim można podkreślić szyk i elegancję, a także dyskretnie uwypuklić naturalne zalety. Takie kolczyki dobrze sprawdzają się do kreacji biznesowych i wieczorowych. Złote i srebrne kolczyki można dobrać zarówno do sukienek w stonowanych kolorach, jak i bardziej krzykliwych kreacji.