Gorset ozdobny

Gorset jest częścią kobiecej garderoby, która nigdy nie wychodzi z mody. Kobiety na przestrzeni wieków często ubierały je, aby podkreślić swoją sylwetkę i wyglądać atrakcyjnie. Tak jest do dziś, dlatego kobiety chętnie zakładają gorsety, aby podkreślić biodra, uszczuplić talię wcięciem oraz unieść biust, podkreślając go przy tym. Wiele gorsetów nosi się jedynie pod spodem, by dyskretnie wyeksponować walory kobiecego ciała, ale dużą popularnością cieszą się również gorsety zakładane na ubrania.

Gorset ozdobny z Gorset oprócz wymienionych wyżej cech jest dodatkowo bardzo wyrafinowanym dodatkiem do sukni lub wielu innych stroi. Gorsety te mają mnóstwo wzorów, dzięki czemu każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Gorsety ozdobne są często nieusztywniane, pełniąc jedynie funkcję estetyczną, co jednak nie obniża ich wartości, jednak gorsety usztywniane przeważnie są droższe i lepiej wykonane, gdyż potrzebują więcej materiałów.

Wzory mogą być przeróżne, tak samo jak i kolory. Najpopularniejsze są czarne gorsety, ponieważ pasują one do niemal każdego stroju. Ozdobą w nich przeważnie jest delikatna koronka, otaczająca materiał z zewnątrz, czy kokardki, a nawet cekiny lub niewielkie kryształki doczepiane do zapięć oraz na brzegach materiału. Wiązania najczęściej również są ciekawie wyeksponowane, a ich ozdobne połączenia przykuwają ludzki wzrok.