• Home Jak zachować chłodny odcień włosów na dłużej? Szampon do włosów blond
<strong>Jak zachować chłodny odcień włosów na dłużej? Szampon do włosów blond</strong>

Jak zachować chłodny odcień włosów na dłużej? Szampon do włosów blond

Włosy blond, aby nie stały się przesuszone, łamliwe i matowe, wymagają szczególnej ochrony. Farbowanie włosów w dzisiejszych czasach wcale nie musi wpływać na kondycję włosa, ale należy wszystkie zabiegi przeprowadzać pod okiem profesjonalistów dobrej klasy kosmetykami. Decydując się na odcienie blond należy pamiętać, że po koloryzacji wymagają one szczególnej pielęgnacji. Jak zatroszczyć się o blond włosy? jakie szampony i maski wybierać? 

Czym jest szampon do włosów blond?

Fioletowy szampon jest preparatem o bardzo określonym składzie, który przeznaczony jest dla włosów w odcieniach blond. Jego zadanie to przede wszystkim eliminacja niepożądanych odcieni – zwłaszcza żółtych. Warto podkreślić, że szampon do włosów blond dostępny na https://www.manada.pl/szampony-do-wlosow-blond jest przeznaczony tylko dla blondynek, ale nie tylko farbowanych- również naturalnych. 

  • Farbowanie włosów w odcieniach blond, niesie za sobą ryzyko pojawienia się żółtych, czy też zielonych, a niekiedy nawet pomarańczowych pasemek, które  wyglądają nieestetycznie.
  • Aby wyeliminować niechciane odcienie, wystarczy sięgnąć po fioletowy szampon, który nie tylko wyeliminuje brzydkie kolory ale również zadba o ogólną kondycję włosów.
  • Fioletowy szampon nie może być traktowany jako główny składnik pielęgnacyjny– jest jedynie uzupełnieniem codziennej pielęgnacji.

Jakie właściwości ma szampon do blond włosów? 

Fioletowy szampon jest kosmetykiem  przeznaczonym dla blondynek – świetnie tonuje kolor. Będzie odpowiedni dla posiadaczek platynowego blondu, zimnego, karmelowego a nawet odcieni siwego. Jego główną rolą jest eliminacja niepożądanych odcieni, które bardzo często towarzyszą odcieniom blondu. Dzięki produktom dedykowanym jasnym włosom ich posiadaczki mogą cieszyć się znacznie dłużej pięknymi blond włosami. 

Fioletowy szampon:

  • przywraca i zachowuje chłodny odcień blondu,
  • chroni kolor i przedłuża jego trwałość,
  • eliminuje żółte i pomarańczowe refleksy,
  • od środka pielęgnuje włosy farbowane.

Fioletowy niebieski – idealny dla blondynek

Szampon fioletowy jest kosmetykiem idealnym dla blondynek i powinien na stałe być używany w pielęgnacji włosów farbowanych. Dzięki niemu można utrzymać piękny odcień pasm.  Fioletowy  szampon chroni pigmenty i przedłuża ich trwałość. Oprócz fioletowego odcienia, należy szukać w kosmetyku substancji, które dokładnie myją i pielęgnują. Warto wybierać produkty, które w swoim składzie mają olejki. Szampon należy zawsze wybierać do skóry głowy a nie do pasm. To skóra głowy decyduje o kondycji włosów – również tych na całej długości.