• Home Jaką księgę gości wybrać na rustykalne wesele?
Jaką księgę gości wybrać na rustykalne wesele?

Jaką księgę gości wybrać na rustykalne wesele?

Wesele w stylu rustykalnym charakteryzuje się delikatnością oraz nawiązaniem do natury. Wybór odpowiednich dodatków pozwala stworzyć wyjątkowy klimat uroczystości. Świetnie sprawdzi się łączenie materiałów o stonowanych, pastelowych barwach. Natomiast blask lampek i świec subtelnie rozjaśni przestrzeń. Księga gości również powinna być dopasowana do stylu przyjęcia weselnego.

Drewno i minimalizm

Księga gości z drewnianą okładką znakomicie wpisuje się w styl rustykalny. Jest mocnym elementem nawiązującym do przyrody i prostoty. Stanowi subtelny dodatek, który podkreśla charakter uroczystości oraz pomaga wdrożyć pożądany klimat na salę weselną. Niewątpliwym atutem takiej księgi gości jest również minimalizm.

Surowa oprawa drewnianej księgi gości pozwala na wprowadzenie delikatnych zdobień na okładce. W tym przypadku doskonale sprawdzą się personalizowane napisy, obejmujące imiona państwa młodych oraz datę ślubu. Elementy w postaci subtelnej koronki wnoszą romantyczną nutę. Z kolei ozdoby wykonane z juty i zwykłego sznurka akcentują prostotę oraz skromność. Ciekawym pomysłem jest dodanie fragmentów kory drzewnej, która nadaje chropowatą fakturę.

Bogactwo kwiatów, ziół i zbóż

Kwiaty i zioła są nieodłącznym elementem rustykalnego wesela. Sprawdzą się nie tylko na stołach czy w bukietach, ale także jako motyw księgi gości – namalowane na okładce będą się pięknie i wyjątkowo prezentować. Świetnym rozwiązaniem jest postawienie na polne kompozycje, które oddają charakter uroczystości. W tym przypadku warto postawić na grafiki przedstawiające zboża, liście i zioła. Motywy roślinne dobrze łączą się z jutą, sznurkami oraz tasiemkami w neutralnych kolorach.

Pomysłową alternatywą dla roślinnych grafik jest użycie ich suszonych odpowiedników. Umieszczone na okładce stanowią cudowne odbicie natury podczas weselnej zabawy. Odpowiednio zabezpieczone rośliny nie będą narażone na uszkodzenia czy zniszczenie, dlatego można swobodnie korzystać z księgi gości. Dodatkowo nadają one lekkość, a także stanowią niebanalny element, który z pewnością zaskoczy gości.