• Home Jakie spodnie myśliwskie wybrać?
Jakie spodnie myśliwskie wybrać?

Jakie spodnie myśliwskie wybrać?

Wybierając solidne spodnie na polowanie warto rozejrzeć się w pierwszej kolejności za odzieżą, która zapewni komfort i bezpieczeństwo w polowych warunkach. Na szczęście na rynku jest wielu godny uwagi producentów, którzy oferują wysokiej jakości spodnie łowieckie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Materiał ma znaczenie

Spodnie myśliwskie Pinewood powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału, który charakteryzuje się doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Bawełniane spodnie zapewniają dużą przewiewność i co najważniejsze są bardzo przyjemne w dotyku. Godne polecenia są także skórzane spodnie myśliwskie, które idealnie sprawdzą się na polowaniach z podchodu. Pamiętać należy jedynie o tym, że spodnie tego typu sprawdzą się jedynie w przypadku dodatnich temperatur. Bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie również spodnie wykonane w całości z poliestru. Materiał ten jest lekki, cichy, wodoodporny i tani. Nowością na rynku są spodnie wykonane z codury albo gore-tex.

Letnie spodnie dla myśliwych

Jeżeli chodzi o spodnie na lato, to koniecznie muszą być one wykonana z bardzo przewiewnych materiałów. Solidne spodnie powinny nie tylko zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, ale przede wszystkim muszą skutecznie odprowadzać pot na zewnątrz spodni. Ważną rolę odgrywa także kolor odzieży. Na polowaniu przydać może się dobry kamuflaż, dlatego też zielone i brązowe spodnie sprawdzą się w tym przypadku najlepiej. Dobre spodnie do polowań powinny być również bezszelestne, aby nie spłoszyć zwierzyny podczas chodu.