• Home Jak prawidłowo dobrać stanik?

Jak prawidłowo dobrać stanik?

W garderobie każdej kobiety znaleźć można bardzo wiele biustonoszy. Wiele pań przywiązuje ogromną uwagę również do tych części swojego ubioru, które na co dzień są zakryte innymi ubraniami. Dlatego też producenci damskiej bielizny zwracają bardzo dużą uwagę do wyglądu swoich produktów. W ofertach sklepów z bielizną znajdziemy bardzo wiele modeli, od klasycznych i sportowych po bardzo bogato zdobione. Niestety nie zawsze łączy się to z szeroką rozmiarówką.

W Polsce mało która pani tak naprawdę wie, jak dobrać stanik. Duża część kobiet nosi źle dobrany biustonosz – najczęściej jest on zbyt duży w obwodzie a zbyt mały w miseczce. W prawidłowo dobranej bieliźnie biust powinien być utrzymywany właśnie przez ciasny obwód.

Aby dobrać odpowiedni stanik można skorzystać z usług brafitterki, czyli profesjonalistki, która na co dzień pracuje w sklepie z bielizną i zajmuje pomocą panią, które chcą wiedzieć jak dobrać stanik od Gorteks w odpowiednim rozmiarze. W większości dobrych salonów z bielizną skorzystanie z usług brafitterki jest bezpłatne.

Jeśli jednak mieszkasz w małej miejscowości, w której nie można skorzystać z profesjonalnej pomocy, to bez trudu sama sprawdzisz w jakim rozmiarze bieliznę powinnaś kupować. Istotne jest to, aby się prawidłowo zmierzyć. Należy dokonać dwóch pomiarów: ciasno pod biustem oraz w biuście w pozycji pochylonej. Oczywiście oba pomiary należy dokonać bez ubrań. Następnie możesz skorzystać