• Home Szampon na wypadanie włosów
Szampon na wypadanie włosów

Szampon na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to dolegliwość, która potrafi wpędzać w kompleksy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Przyczyn wypadania jest wiele, lecz zjawisko to nasila się w okresie jesienno-zimowym. Wpływ na częstotliwość wypadania ma także niewłaściwa pielęgnacja i stylizacja włosów, dlatego tak ważny jest prawidłowy dobór produktów codziennego użytku do włosów.

Jednym z nich jest szampon, którego zadaniem jest oczyszczanie skalpu z zabrudzeń oraz łoju. Dlaczego warto wdrożyć szampon na wypadanie włosów do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej? 

Przyczyny wypadania włosów

Problem wypadania włosów to dolegliwość, która dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej przyczyną jest nieprawidłowa pielęgnacja, która nie uwzględnia dokładnego oczyszczania skóry głowy i bazuje na zbyt silnie drażniących detergentach myjących. Nie bez znaczenia jest także częstotliwość wizyt u fryzjera i jakość używanych farb do włosów. Te zazwyczaj bazują na amoniaku, który jest substancją silnie podrażniającą skalp. 

Wypadanie włosów mogą zaobserwować także osoby przyjmujące leki hormonalne oraz mające problemy z tarczycą. Kolejną przyczyną jest także tryb życia, dokładniej nadmierny stres, niezdrowa dieta czy palenie papierosów i sięganie po inne używki. Wypadanie nasila się w okresie jesienno-zimowym, więc jest to najlepszy czas na rozpoczęcie stosowania szamponu na wypadanie włosów. 

Dlaczego warto stosować szampon na wypadanie włosów?

szampon na wypadanie włosów

Szampony na wypadanie włosów są szczególnie rekomendowane osobom, które obserwują u siebie wzmożone wypadanie pasm i osłabienie kondycji włosów. Szampony te mają za zadanie wzmocnić cebulki włosów, co skutkuje zmniejszeniem częstotliwości ich wypadania oraz ogólną poprawą ich stanu. Warto pamiętać, że mycie włosów powinno być relaksujące i opierać się jedynie na delikatnym masażu samego skalpu.

Jest to istotne szczególnie w przypadku osób skarżących się na wypadanie włosów, ponieważ ich cebulki są znacznie słabsze. Podczas mycia nie należy mocno pocierać włosów ani skalpu, bo może go to dodatkowo podrażnić i osłabić. 

Czym wyróżniają się szampony na wypadanie włosów na tle innych?

Szampony na wypadanie włosów znacząco różnią się od innych produktów myjących. Przede wszystkim różnica polega na ich składzie, który w przypadku problemów ze skórą głowy ma ogromne znaczenie. Skład produktów oczyszczających bazuje jedynie na delikatnych detergentach myjących, które są całkowicie bezpieczne dla skóry głowy.

W dobrej jakości szamponie nie powinno być miejsca na składniki takie jak SLS czy SLES, które mogą podrażniać delikatny skalp i nasilać wypadanie włosów. W wykazie składników powinno być także miejsce dla:

  • biotyny,
  • kofeiny,
  • witamin z grupy B,
  • pantenolu,
  • keratyny.

Składniki te mają działanie wzmacniające, odżywiające i oczyszczające oraz pobudzają cebulki do wzrostu włosa.